ABD’de bir gardiyan, mahkum tarafından cinsel atağa uğradı

T24 Dış Haberler

ABD’nin New York kentinde bir mahkum tarafından cinsel atağa uğrayan eski bir gardiyan, Rikers hapishanesinde uğradığı akın ile ilgili, amirlerinin saldırıyı daha ciddiye alması halinde tecavüz teşebbüsünden kurtulabileceğini söyledi.

Yessica Delacruz, The Post’a yaptığı açıklamada, 12 Kasım 2021’de gece saat 2’de mahkum Michael Cleaver ile birinci karşılaştığında, hapishanenin kliniklerinden birinde gece vardiyasında çalıştığını ve gelen mahkumları kabul hücresinden tıbbi üniteye naklettiğini anlattı. 

Bronx Yüksek Mahkemesi’nde dava açan 40 yaşındaki Delacruz, “Üst bölgemi agresif bir formda tuttu. Sonra göğsümü avuçladı” dedi. 

Kayıtlara nazaran 55 yaşındaki Cleaver, 9 Kasım’da hırsızlık, taciz ve tehdit hatalarından tutuklanmıştı. Memur, Cleaver’ı hücreye geri itmeyi başardığını ve kapıyı kilitlediğini söyledi.

Delacruz, “Kapıyı tekmelemeye ve kırmaya çalışmaya başladı. Son anda yardıma gelen memuru kenara itti ve bana yanlışsız koştu. Kendini üzerime attı. Elimdeki biber gazını ona sıktım. Eşim öbür bir bölgeye çalışmaya gittiği için kimse bana yardım etmedi. Klinikteki hemşireler de endişeden sinmişti. Hücum imajlarına baktığımda, bakıp kaçan hemşirelerin güldüklerini gördüm. Buna inanamadım. Hapishane müdürü bir rapor hazırlamamı ve her şeyin yoluna gireceğini söyledi lakin “Kocana söyleme” dedi. Başım karışmıştı. Kendisinin saldırıyı gizlemeye çalıştığını sonradan anladım” diye konuştu. 

Delacruz’un avukatı John Scola,

Scola, “Ceza İnfaz Kurumu, bayan memurları mahkumlar tarafından cinsel hücuma uğramaktan koruyamıyor ve hücumların yarattığı travmayla başa çıkmaya çalışırken onlara takviye vermeyi reddediyor” dedi.

Hava Kuvvetleri Ulusal Muhafız Birliği’nde misyon yapan Delacruz, kendisini farklı bir bölgeye göndermeyi reddettikleri için departmandan ayrıldığını belirtti. Ceza İnfaz Memurları Yardımlaşma Derneği Lideri Benny Boscio, hapishane müdürü hakkındaki “iddiaların doğruluğu kanıtlanırsa artık müdür sıfatıyla misyon yapmaması gerektiğini” söyledi. 

Boscio, “Cinsel atağa ve cinsel tacize uğradıklarını açıklayan bayan memurlarımızı sonuna kadar destekliyoruz ve infaz muhafaza memurlarımıza yönelik cinsel atakların kabahat yerine ağır hata kapsamına alınması için yasa tasarısı sunduk” dedi. 

herabet giriş
herabet
moldebet giriş

Exit mobile version