TOKİ’nin “İlk Konutum Arsa Projesi” kampanyasından AKP’li vekile arsa çıktı

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) ‘İlk Konutum Arsa Projesi’ kampanyası kapsamındaki çekilişi evvelki gün yapıldı. AKP Ankara Milletvekili ve Merkez Karar İdare Konseyi üyesi Kurtcan Çelebi’ye Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki Bezirhane – Cimşit Mahallesi’nden arsa çıktı.

“İlk Meskenim Arsa Projesi” kampanyasından yararlanmak için aylık 16 bin TL’nin altında gelirinin bulunması; kendisinin, eşinin ve çocuklarının üzerine mesken ya da mesken yapılabilecek arsa ve arsa hissesinin olmaması gerekiyor.

Sözcü’nün ulaştığı Çelebi, Ankara’da kirada oturduğunu ve milletvekili olmadan evvel kampanya için başvurduğunu söyledi. Çelebi “Vekil olmadan evvel müracaatım vardı. Çıkıp çıkmadığını bilmiyorum” dedi. Müracaat için 16 bin TL’nin altında aylık gelire sahip olmak gerektiği hatırlatılan Çelebi “Milletvekili seçilmenizden evvel aylık geliriniz 16 bin TL’nin altında mıydı?” sorusuna şu cevabı verdi:

“Kendi şirketimde sigortalı olarak çalışıyorum. Şirket ortağımın üzerine. Ben sigortalı görünüyorum. Muhtemelen o denli, koşullar uyuyordur. Şu an kirada oturuyorum. Üzerimde rastgele bir şey yok.”

TOKİ’den çıkan arsa için nasıl bir tasarrufta bulunacağı sorusuna AKP’li Çelebi “Şu anda bu türlü bir muhtaçlığımız yok” karşılığı verdi.

TOKİ’yi aradığını belirten Çelebi “TOKİ’den ilgili bireyler bana yerin çıktığını söylediler. Bu haktan feragat ettiğimi kendilerini söyledim” diye konuştu.

 

herabet giriş
herabet
moldebet giriş

Exit mobile version