İmamoğlu’ndan Emniyet Otogarı sitemi: Kaymakamdan polislere talimat gitti; tam bir ali cengiz oyunu, milletin malı birilerine peşkeş çekiliyor! 

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Aksaray’daki Emniyet Otogarı’nın bulunduğu alanın boşaltılmasının engellendiğini; kaymakamlıktan polislere “tarafsız kal” talimatı gittiğini, valiliğin de kendilerine hak vermesine rağmen harekete geçmediğini anlattı. İmamoğlu, “Tam bir ali cengiz oyunu. Bu türlü bir şey olmaz. İstedikleri vakit yürütmeyi durdurma alıyorlar! Milletin malı birilerine peşkeş çekiliyor!” diye reaksiyon gösterdi.

İmamoğlu kelamlarını devamında seçimleri hatırlatarak, “Ben artık ne düşünüyorum biliyor musunuz? Bu otogarın sahibi kim ya da gerisindekiler kim? Düşünmüyorsam namerdim. Bu kural tanımazlık, bu milleti hiçe saymanın biteceği tarihtir 31 Mart” diye konuştu. 

İmamoğlu, Alibeyköy Lojistik merkezi açılışında konuştu. İmamoğlu, Aksaray’daki Emniyet Otogarı’yla ilgili şunları söyledi:

“Kararları uygulamakta direnen bir güç var karşımızda”

“Bugün bir hoş haber daha vermek isterdim, Aksaray’daki emniyet otogarı diye bilinen alan buraya taşınacaktı. Demek isterdim ki mülkiyeti İBB’ye ilişkin olan yük ve yolcu terminalini de oradan boşalttık, trafik akışını rahatlattık, yayalar artık orada itimat içinde demek isterdim. Fakat ne yazık ki vahim bir tablo var. İstanbullulara ilişkin, yani bu bölge sizin malınız, o alanda mükemmel bir arkeolojik parka dönüşecek. Ancak ne yazık ki hala işgal altında. Üstelik UKOME kararıyla yürürlüğe giren yük taşıma yönergesi doğrultusunda Fatih ilçesi genelinde 40 ton ve üzeri ağır tonajlı tırların giriş çıkışı yasaklanmışken, biz bu işgal bitirmek için gerekli tüm süreçleri tamamlamış olmamıza karşın, bölgenin trafiğe kapatılması için UKOME kararları ile gerekli adımların tamamını attık. Ancak bu kararları uygulamakta direnen bir güç var karşımızda.

“Karot almamız kaymakamlık talimatıyla engellendi”

Deprem dairemiz emniyet otogarına karot almaya giriyor, lakin kaymakamdan polislere “tarafsız kal” talimatı verildiği için takımlarımızın uğraşı kaymakamlık talimatıyla engelleniyor. Valilik makamı, hakkını yemiyorum, bize de bu bahiste haklısın cümleleri duymamıza karşın kesin talimat vermekten çekiniyor.

“Tam bir ali cengiz oyunu!”

Kaymakam şu karşılığı veriyor, ‘valinin talimat vermesi halinde gerekeni yapacağını” söylüyor. Ancak o talimat ne hikmetse gitmiyor. Bakanlığa şahsen dilekçe yazdım, bakanlık da 90 gün müddet tanıdı. Lakin yürütmeyi durdurma kararı bu ortada çıkıyor ve süreç tekrar tamamlanmıyor. Tam bir ali cengiz oyunu. Bu türlü bir şey olmaz. İstedikleri vakit yürütmeyi durdurma alıyorlar! Milletin malı birilerine peşkeş çekiliyor! 

“Bu otogarın sahibi kim ya da gerisindekiler kim? Düşünmüyorsam namerdim!”

Vatandaşa hizmet etmesi gereken otoritelerce nasıl engellendiğine ait net bir fotoğraf Ya Allah aşkına belediye milletin kaymakamlık milletin valilik milletin bakanlık milletin. Ya bir otogardaki işgalcileri çıkartmamak için hepsi belediyenin karşısına geçiyor. Ben artık ne düşünüyorum biliyor musunuz? Bu otogarın sahibi kim ya da ardındakiler kim? Düşünmüyorsam namerdim. Bu kural tanımazlık, bu milleti hiçe saymanın biteceği tarihtir 31 Mart. Biz malımızı mülkümüzü size ilişkin olanı korumak için çaba veriyoruz. Biz bıkmayız kardeşim. Hukuk tanımayanlarla kamu topraklarını işgal edenlerle gayretin her vakit en ön safında oldum.  Bizim gerimizde onların hiçe saydığı hukuk var bir de milletimiz var. O bakımdan emniyet otogarında da kesinlikle halkın faydasına BİR sonuç elde edeceğiz. Emniyet Otogarı’nda hukuksuz olarak işler yürütmeye çalışan esnafımıza bir kere daha davette bulunuyorum, direnmeyin kardeşim bakın pırlanta üzere yer yaptık. Sizler için ayırdığımız bu yerde işinizi yapmaya devam edin.  Buradan insani bir davet yapıyorum, prestijli esnaf bu davetimize çabucak karşılık verir. Hem siz daha çağdaş sağlıklı şartlara kavuşun, hem vatandaşımız rahatlasın, trafik rahatlasın. Emniyet otogarın içinde olduğu alanı da kültür parkı olarak düzenlemek için bütün hazırlıklarımız tamam.”

herabet giriş
herabet
moldebet giriş

Exit mobile version