Cinsel istismarla suçlanan Ağrı Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Erkan Kösedağ gözaltına alındı

Ağrı Valiliği’nden yapılan açıklamada, cinsel istismarla suçlanan Ağrı Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Erkan Kösedağ‘ın gözaltına alındığı belirtildi. 

Cinsel istismar argümanıyla gündeme gelen Ağrı Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Kösedağ vazifeden alındı. Gazeteci Metin Cihan’ın X hesabından yaptığı paylaşımların akabinde Ağrı Valiliği, Kösedağ’ın gözaltına alındığını duyurdu. 

Gazeteci Metin Cihan, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, Ağrı Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Erkan Kösedağ’ın çocuklara cinsel istismarda bulunduğunu belirtti ve Kösedağ’ın iletilerinin bir kısmını yayınladı.

Cihan’ın paylaşımları sonrasında Ağrı Valiliği, Kösedağ’ın gözaltına alındığını duyurdu. 

Açıklamada, “Bahse husus olayla ilgili; Vilayetimizde vazife yapan vilayet müdür vekili hakkında acil bir biçimde soruşturma süreçlerine başlanılmış olup adli soruşturma sonucunda 23.12.2023 tarihinde gözaltına alınmıştır” denildi. 

Kösedağ’ın misyondan uzaklaştırıldığı bilgisi de paylaşılan açıklamada, “Ayrıca idari soruşturma kapsamında ilgili kişi vazifeden uzaklaştırılmış ve olayı soruşturmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından iki müfettiş görevlendirilmiştir. Olayla ilgili tahkikat devam etmektedir” tabirlerine yer verildi.

herabet giriş
herabet
moldebet giriş

Exit mobile version