Alparslan Türkeş’in oğlundan MHP’li isimlere sert çıkış: “Sinan‘ın katili çift cinsiyetli İzzetsiz Ulviye…”

T24 Haber Merkezi

Alparslan Türkeş‘in oğlu Kutalmış Türkeş, kardeşi Ayyüce Türkeş‘i maksat alanlara yönelik sinkaflı kelamlar kullandı. Kutalmış Türkeş paylaşımında, “Alparslan Türkeş’in evladı olduklarını tez ederek Türkeş’in ismini ve kanını taşıyan öz evlatlarına hakaret edenler, hele de ömründe Türkeş’i görmemiş olanlar! Sizlerin Türkeş’in evladı olması imkansız.(…) Fazla uzaklara değil sizi kullanan adamlara bakın, mesela domuz hızlı Semihe, mesela Sinan‘ın katili çift cinsiyetli İzzetsiz ulviye’ye!” sözlerini kullandı.

Alparslan Türkeş’in oğlu Kutalmış Türkeş, MHP Genel Lider Yardımcısı ve MHP İstanbul Milletvekili Edip Semih Yalçın ile Milliyetçi Hareket Partisi (AR-GE) Genel Lider Yardımcısı ve MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter‘i amaç aldı.

“Sizlerin Türkeş’in evladı olması imkansız”

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in oğlu Kutalmış Türkeş, küfür içeren kelamlar kullandığı paylaşımında şu tabirleri kullandı:

“Alparslan Türkeş’in evladı olduklarını sav ederek Türkeş’in ismini ve kanını taşıyan öz evlatlarına hakaret edenler, hele de ömründe Türkeş’i görmemiş olanlar! Sizlerin Türkeş’in evladı olması imkansız, çünkü Türkeş o…lardan çocuk yapmadı hiç! Siz babalarınızı aramaya devam edin, fazla uzaklara değil sizi kullanan adamlara bakın, mesela domuz hızlı Semihe, mesela Sinan‘ın katili çift cinsiyetli İzzetsiz Ulviye’ye!”


Yıldırım: Başbuğumuzun soyadının ardına sığınarak milyonlarca davacının kutsal davasına ihanet ettin!

Sinan Ateş soruşturmasında yurtdışı yasağı getirilen Dava Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Lideri Ahmet Yiğit Yıldırım da tartışmaya dahil olarak şu paylaşımda bulundu:

“Ahmet Kutalmış denilen rezil, ahlaksız herif!.. Başbuğumuzu görmediği halde gönülden seven, davasını ve davasını yaşatmak için çaba eden ülküdaşlarımıza küfür edecek kadar aşağılıksın! Hayatın Başbuğumuzun emanetlerine hıyanet etmekle, kemiklerini sızlatmakla geçti. Başbuğumuzun soyadının ardına sığınarak milyonlarca davacının kutsal davasına, kutsal ocağına ihanet ettin! Kuduz köpekten farkın yok! Haddini bil, salyalarını parti ve ocağımızdan öteye akıt. Dikkat et; kuduz köpeklerin sonunu herkes bilir..! Biz uyaralım da…”

TIKLAYIN – Sinan Ateş cinayeti evrakındaki eksper raporuna T24 ulaştı: Ateş’in adresini İdeal Ocakları Lideri istemiş!


Ne olmuştu?

Adana Dava Ocakları, Güzel Parti’nin Adana Büyükşehir Belediye Lider adayı olan Ayyüce Türkeş‘i ihanetle suçlamıştı. Ayyüce Türkeş’in “Adana’nın hakkı daha fazlası” yazılı pankartının çabucak yanına asılan pankartta “Adana’da ihanete geçit yok. Kısmından kopan yaprağın akıbetini rüzgar tayin eder!” kelamlarına yer verilmişti.

 

Kutalmış Türkeş kimdir?

16 Ekim 1978 İstanbul’da doğdu. Alparslan Türkeş ve Seval Türkeş‘in oğlu, Tuğrul Türkeş‘in üvey kardeşi olan Ahmet Kutalmış Türkeş, ekonomist ve siyasetçidir.

Bilkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Kısmı mezunu olan Türkeş, İstanbul Bilgi Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü memleketler arası finans kısmında master yaptı. 

Türkeş, 1998’de Los Angeles’ta Pepperdine University, 1999’da Cenevre’de Webster University ve 2000’de Washington DC’de American University’de eğitim aldı.

AKP’den istifa etmişti

2005 yılından bu yana memleketler arası finans piyasaları üzerine çalışan Türkeş, Alparslan Türkeş Vakfı Kuruculuğu ve İdare Şurası Üyeliği, TBMM 24. periyot AKP İstanbul milletvekilliği yaptı.

29 Mayıs 2015’te AKP’nden istifa etti.

herabet giriş
herabet
moldebet giriş

Exit mobile version