Trump’a dev para cezası

Eski ABD Lideri Donald Trump, ‘servetini şişiren mali tablolarla bankaları ve ticari partnerlerini kandırmaya yönelik tertipli dolandırıcılık’ hatasından hatalı bulundu.

New York mahkemesi eski lidere 354,9 milyon dolar ceza verirken, Trump’ın ve oğlunun 3 yıl boyunca New York’ta bulunan rastgele bir şirkette yönetici olması da yasaklandı. Trump 3 yıl boyunca New York’taki bankalardan kredi de alamayacak.

Mahkeme, Trump’ın şirketlerinin feshedilmesi kararını ise bozdu. Karara nazaran Trump şirketlerine 3 yıl boyunca bağımsız bir yönetici atamalı.

New York Başsavcısı Letitia James tarafından açılan davada Trump ve aile şirketleri, bankacıları daha yeterli kredi şartları sunmaları konusunda kandırmak maksadıyla on yıl boyunca net servetini yılda 3,6 milyar dolar fazla göstermekle suçlanıyordu.

Trump’ın emlak imparatorluğunu zora sokan bu dava, kararın Trump tarafından temyize götürülmesiyle sürecek.

Donald Trump suçlamaları reddederken davayı ‘siyasi bir kan davası’ olarak nitelendiriyor. Trump dava için daha evvel de “düzmece” sözünü kullanmış ve medyaya “Bilmenizi isterim ki mali bilançolarım muhteşemdir” diye seslenmişti.

Ayrıntılar geliyor…

herabet giriş
herabet
moldebet giriş

Exit mobile version