“Bağlar Belediyesi’nde usulsüzlük” tezleri bitmiyor

Diyarbakır Bağlar Belediyesi’nde, AKP’li Lider Hüseyin Beyoğlu‘nun onayıyla, rüşvet ve düzmece imza argümanlarının akabinde artık de fahiş fiyatlarla yapılan asfalt ihalesi tartışmaları sürüyor.

Diyarbakır’ın AKP’li Bağlar Belediyesinde yaşanan rüşvet, yöntemsiz iş takibi, uydurma imzalarla arsa satışı ve son olarak adrese teslim asfalt ihalesi üzere argümanlar sürüyor. Belediye Lideri Hüseyin Beyoğlu’nun onayıyla yapılan ihalede, şartnamenin muhakkak firmalara uygun hazırlandığı ve ihaleyi Berka şirketinin aldığı belirtiliyor.

Suç duyurusu, ihbar olarak kaydedildi

Sözcü’den Özgür Cebe‘nin haberine göre, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Bağlar Belediyesi’ndeki ihale sürecinin Kamu İhale Kanunu’na ters olduğunu sav ederek Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na cürüm duyurusunda bulundu. Hata duyurusu, soruşturma yerine ihbar olarak kaydedildi ve ilgili dokümanların Emniyet Müdürlüğü’ne hemen gönderilmesi istendi.

4 firmanın da kontaklı olduğu iddiası

Belediye Lideri Hüseyin Beyoğlu’nun evrak göndermekteki direnci sonrası, savcılık evrakların gönderilmemesi halinde gözaltı yapılacağını bildirdi. Tezlere nazaran, Bağlar Belediyesi’ndeki asfalt ihalesine katılan dört firmanın birbirleriyle de irtibatlı olduğu ortaya çıktı. Ayrıyeten, yapılan bir inceleme sonucunda, ihale bedelinin gerçek kıymetinin yaklaşık üçte biri olduğu belirlendi.

Müfettişler, soruşturma sonucu bekliyor

2021’de başlatılan ve kamu ziyanına yol açtığı argüman edilen asfalt ihalesi soruşturması, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 3 yılda tamamlanamadı. Belediye Lideri’nin AKP’li ve vazifede olması, soruşturmanın ilerlemesini etkilediği düşünülüyor. İhaleyle ilgili tezler, mülkiye müfettişlerinin de dikkatini çekti ve isimli soruşturma sonuçlandıktan sonra idari inceleme yapılacağı belirtildi.

İmamlık yaparken malulen emekli oldu

Hüseyin Beyoğlu’nun Diyanet’e bağlı imamlık yaparken Elazığ Ruh ve Hudut Hastalıkları hastanesinden akıl sıhhatinin yerinde olmadığına ait rapor aldığı ve akabinde malulen emekli olduğu öğrenildi.

Emekliliği elde ettikten sonra yine hastaneye giderek bu defa “Akıl sıhhatinin yerindedir” halinde rapor aldığı, akabinde da Yalar olan soyadını Beyoğlu olarak değiştirdiği ve 31 Mart 2019 lokal seçimlerinde de AKP’den Bağlar Belediye Lider adayı olduğu bildirildi. Beyoğlu hakkında bir müteahhitten ruhsat ve hafriyat müsaadesi için rüşvet aldığı gerekçesiyle Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesine icbar suretiyle irtikâp kabahatinden açılan davada da konutuna en yakın polis merkezine imza vermek şartıyla isimli denetim kararı ve yurtdışına çıkış yasağı bulunuyor.

TIKLAYIN – Bağlar Belediyesi’nin kayyım atanan lider ve yardımcısının yargılandığı davada çarpıcı ayrıntılar: Rüşvete artırım yapmışlar!

 

herabet giriş
herabet
moldebet giriş

Exit mobile version