7,5 yıl mahpusla cezalandırılmıştı: Erzurum’dan HÜDA PAR adayı oldu

Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ile 5 muhafaza polisinin şehit edildiği suikastın faillerinden olan ve İçişleri Bakanlığı’nın 10 milyon lira para ödüllü kırmızı kategorisinde aranan Necmettin Şanlı ile Veysi Şanlı’nın kardeşi Kerbela Ulu, HÜDA PAR’ın Erzurum Büyükşehir Belediye Lider adayı oldu.

Kerbela Yüce’nin kardeşlerinin ise eski Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın suikastının tetikçilerinden olduğu belirtildi.

Suikastın talimatını verenler ortasında ise Şanlı’nın kardeşlerinden Necmettin Yüce’nin olduğu argüman edildi.

“Onun sorumluluğunda faaliyet yürütüyordum”

Suikastla ilgili yakalanan Mehmet Fidancı, 2001’de polise Necmettin Ünlü’ye ait “Onun sorumluluğunda faaliyet yürütüyordum” sözünü vermişti.

Bunun yanı sıra Okkan’ın katledilmeden evvel hazırladığı “26 kişilik Hizbullah tetikçisi” listesinde Ulu’nun kardeşlerinden Kemalettin Ulu da yer alıyor. 2001’de öteki kardeşlerinin de örgüt üyesi oldukları biliniyordu.

Örgüt karargâhında özgeçmiş raporu çıktı; 7,5 yıl ceza aldı

Sözcü’de yer alan habere nazaran İstanbul Beykoz’da örgüt önderi Hüseyin Velioğlu‘nun öldürüldüğü örgüt karargâhındaki Hizbullah arşivinde terör örgütüne fotoğraflı özgeçmiş raporu verdiği ortaya çıkan Kerbela Ulu, yargılandığı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 7,5 yıl mahpusla cezalandırıldı.

Bu cezası Yargıtay tarafından 2007 yılında onanarak katılaştı. Mahkeme gerekçeli kararında, Kerbela Yüce’nin Diyarbakır’ın Bozek Köyünde Hizbullah’ın propaganda faaliyetlerini yürüten imam bildiri ve cami sorumluluğu yaptığını, küçük çocuklara din dersi ismi altında örgütsel dersler verdiğini, terör örgütüne özgeçmiş raporu verdiğini belirtti. 

 

 

herabet giriş
herabet
moldebet giriş

Exit mobile version